Szlachetna Paczka 2021

Serdecznie dziękujemy za kolejny piękny rok wspólego pomagania najbardziej potrzebującym, kolejny piękny rok ze szlachetną Paczką. Poniżej wstawiamy prezent dla Państwa w postaci kilku  słów od rodziny i wolontriuszy. Miłej lektury :)

Drogi Darczyńco,

dziękujemy, że razem z nami zmieniasz historię Rodzin, które mają mniej szczęścia w życiu!

Szlachetna Paczka to dla najbardziej potrzebujących nie tylko świąteczny prezent, ale przede wszystkim impuls do zmiany. To mądra pomoc polegająca na nawiązaniu relacji z drugim człowiekiem, który potrzebuje uwagi i zainteresowania. Dzięki Tobie i Twoim bliskim osoby dotknięte nieszczęściem wiedzą, że jest ktoś, kto ich dostrzegł i w nich wierzy. Odzyskanie nadziei na zmianę w życiu to najlepszy prezent, jaki mogliście sprawić w ten świąteczny czas.

Dziękujemy, że pomagasz osobom, którym zabrakło szczęścia.

Zapraszamy do przeczytania wrażeń Rodziny (Pani Dorota z rodziną) i Wolontariusza z Weekendu Cudów, w trakcie którego Twoja paczka dotarła do Rodziny.

Relacja ze spotkania z Rodziną przy wręczeniu paczki

Rodzina czekała na nas - wolontariuszy, na podwórku. Wszyscy z zaangażowaniem pomagali w noszeniu paczek. Kiedy były one już na miejscu pani Dorota zaproponowała nam kawę i poczęstowała domowym ciastem. Dzieci zaczęły rozpakowywać prezenty. Nie wiedziały, od czego zacząć, bo wszystkie paczki były pięknie opakowane. Wrażenie robiła także ilość paczek. Swój prezent najszybciej znalazł Marek i krzykiem wyartykułował swoją radość na widok zestawów klocków lego. "Moje wymarzone" - powiedział. Maja, odpakowawszy kosmetyki, natychmiast chciała ich używać. Powstrzymała ją jednak chęć rozpakowywania kolejnych paczek. Dzieci cieszyły się ze słodyczy. Pani Dorota, jak sama powiedziała, nigdy nie dostała takiej ilość przydatnych rzeczy. Cieszyła się z kosmetyków, ale największą radość sprawiła jej pralka, która bardzo ułatwi jej życie. Ostatnio prała ręcznie. Równie dużo radości sprawił brodzik. Dzięki niemu łazienka nabierze nowego wygląda, a kąpiel będzie przyjemniejsza.Pan Patryk podczas wizyty był milczący, ale na jego twarzy malowało się zadowolenie. Bardzo ucieszył się , gdy zobaczył elektryczna golarkę. Dużo radości sprawiło dzieciom rozpakowywanie paczek z przyborami szkolnymi. Kolorowe kredki, mazaki, karteczki sprawiły im wyraźną radość. Cała rodzina ucieszyła się z nowych poduszek, kołder i pościeli. Pani Dorota ze łzami w oczach oglądała opiekacz ,maszynkę do mięsa i dwa nowe garnki. Do rodziny trafiły także meble- kanapa, stolik, 6 krzeseł, komody i szafy. Dzieci od razu planowały , gdzie je postawić. Podczas naszej wizyty członkowie rodziny przymierzali i oglądali nowe ubrania. Wszystkie na nich pasowały.

Słowo od Rodziny

Rodzina pani Doroty serdecznie dziękuje za okazane zainteresowanie i wsparcie. Jest wdzięczna za wszystkie otrzymane rzeczy. Z okazji świąt pragnie przekazać Wam - Darczyńcom, najserdeczniejsze życzenia .

Słowo od Wolontariusza

W imieniu swoim oraz wszystkich wolontariuszy rejonu Sztutowo dziękuję Państwu za okazane serce. Jest mi tym bardziej miło ,że do działań paczkowych zostały włączone najmłodsze dzieci, które już od małego uczą się empatii i wrażliwości na los drugiego człowieka.
Dzięki Państwu podczas wręczania prezentów mogłam być świadkiem, ile radości sprawić można przygotowując pomoc dla bardziej potrzebujących. Wasza paczka była wyśmienicie przygotowana, pięknie opakowana, sprawiła rodzinie wielką radość.

Na zbliżające się święta życzę Wam wszystkim zdrowia, spełniania planów życiowych i odwagi w marzeniach.

Pozwolę sobie wyrazić nadzieję na współpracę w kolejnych edycjach Szlachetnej Paczki.

Dziękujemy, że towarzyszysz nam w niesieniu pomocy tym, którzy mieli mniej szczęścia w życiu. Tylko razem możemy sprawić, że poruszających historii, jak te opisane w Raporcie o Biedzie, będzie tylko mniej.

Dobrze, że jesteś!
Zespół Szlachetnej Paczki